Results‎ > ‎

2016 Final Awards

Opti-Overall

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Braun

Guthrie

Red

FBYC

2

Sweet

Skylor

Blue

NERYC

3

Bourdin

Mark

Red

TAYC

4

Sitzmann

Thomas

Blue

FBYC

5

Vail

John

Red

FBYC/RRYC

6

Buddington

Matthew

Red

AYC

7

Goldthwaite

Baylor

Blue

FBYC

8

Bendura

Joshua

Blue

FBYC

9

Ronald

Ian

Red

NERYC

10

Buddington

Nicholas

Red

AYC

11

Palamaras

Nickco

Blue

TAYC

12

Ralph

Philip

Blue

TAYC

13

Parish

Adison

Red

TAYC

14

McAllister

Reed

Blue

FBYC

15

Wrightson

William

Blue

TAYC

 

Opti-Red

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Braun

Guthrie

Red

FBYC

2

Bourdin

Mark

Red

TAYC

3

Vail

John

Red

FBYC/RRYC

4

Buddington

Matthew

Red

AYC

5

Ronald

Ian

Red

NERYC

 

Opti-Blue

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Sweet

Skylor

Blue

NERYC

2

Sitzmann

Thomas

Blue

FBYC

3

Goldthwaite

Baylor

Blue

FBYC

4

Bendura

Joshua

Blue

FBYC

5

Palamaras

Nickco

Blue

TAYC

6

Ralph

Philip

Blue

TAYC

7

McAllister

Reed

Blue

FBYC

8

Wrightson

William

Blue

TAYC

9

DeSimone

Willem

Blue

TAYC

10

Conway

Chase

Blue

AYC/SSA

 

Opti-White

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Cornell

Ava

White

AYC/SSA

2

Parish

Spencer

White

TAYC

3

Edgell

Liam

White

TAYC

4

Angus

Bo

White

FBYC

5

Gibbons-Neff

Hayden

White

TAYC

 

Opti-Girl

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Goldthwaite

Baylor

Blue

FBYC

2

Parish

Adison

Red

TAYC

3

Amthor

Madeline

Blue

FBYC


 Laser

Overall
Qualified
Rank

Last Name

First Name

Fleet

Club

1

Levy

Garrett

Radial

FBYC

2

Mowry

Tyler

Radial

AYC

3

Troutman

Gannon

Radial

FBYC

4

Kullman

Noah

Radial

TAYC

5

Bendura

Jordan

Radial

FBYC

 

 C420

Overall
Qualified
Rank

Skipper

Crew

Fleet

Club

1

Cabot, Casey

Salvesen, Nicholas

C420

AYC

2

Bayless, Connor

Leonard, Kimmie

C420

AYC

3

Schofield, Phillip

Papadopoulos, Nicholas

C420

AYC

4

Kavle, Porter

McNeil, Caroline

C420

AYC

5

Little, Brendan

Walker, Thomas

C420

HYC/CCS

 

 Regatta Participation

Name

Opti

Radial

C420

C420-Crew

Total

Sweet, Skylor

15

1

16

Ronald, Ian

14

1

15

Essex, Morgan

13

1

14

Jensen, Nathan

14

14

Bogdan, Brooke

13

13

Bogdan, Gavin

13

13

Webb, Luca

13

13

Shand, Robert

12

12

Arepally, Ava

11

11

Bendura, Joshua

11

11

DeSimone, Willem

11

11

Parish, Adison

10

1

11

Stephens, Ryan

10

1

11

Anthony, Wade

2

2

6

10

Carty, George

10

10

Conway, Chase

10

10

Cornell, Ava

10

10

Cottage, Elizabeth

10

10

Cottage, Jamie

10

10

DeSimone, Luca

10

10

Gibbons-Neff, Hayden

9

1

10

Levy, Garrett

10

10

Levy, Morey

6

4

10

Levy, Quintin

10

10

Levy, Ralph

10

10

Mason, Michael

10

10

Price, Taylor

10

10

Ralph, Philip

10

10

Shand, Iain

10

10

Trentham, Chris

10

10

Troutman, Gannon

10

10

Ward, Colin

9

1

10

Webb, Isabella

10

10

Webb, Lilliana

10

10

Wrightson, William

10

10